NIEDZIELA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKI – 17 V 2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:
- Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Wydarzenie to jest zaproszeniem do domu Ojca, w którym dla każdego z nas jest przygotowane miejsce, ale od każdego osobiście zależy, czy w tym wiecznym domu zamieszka.
- Dziś wielka uroczystość – w naszym kościele druga grupa dzieci przyjmuje I Komunię św. Gratulujemy dzieciom oraz rodzicom i życzymy pięknej przyjaźni z Panem Jezusem. Dzieci mają „Biały Tydzień” – czyli od jutra do piątku o godz. 18.00 będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym i Mszy św., aby przyjmować do serca Pana Jezusa. W czwartek dzieci złożą ofiarę dla dzieci na misjach.
- Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dar ołtarza z okazji I Komunii św., który został przeznaczony na fumigację (likwidację drewnojadów, którą planujemy przeprowadzić w lipcu). Bóg zapłać!
- Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 19.30 przy kapliczce NMP Wspomożycielki Wiernych przy ul. Kossaka. Zapraszamy!
- W tym tygodniu w naszym kościele:
– w poniedziałek w Rodzinie Salezjańskiej wspomnienie św. Leonarda Murialdo, kapłana;
– w środę na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji Rodziny Salezjańskiej i Salezjanów Współpracowników; po Mszy św. Rodzinę salezjańską oraz sympatyków i tych, którzy chcieliby do niej przynależeć zapraszamy do salki na spotkanie;
– w czwartek o godz. 17.30 Adoracja NS, a na wieczornej Mszy św. modlimy się w intencji Rodzin Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, a po Mszy św. spotkanie;
– w piątek wspomnienie św. Rity z Casci, zakonnicy;
– w sobotę będziemy przeżywać uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych (uroczystość ta została przesunięta na sobotę, ponieważ 24 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego) na Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się w intencji członków Stowarzyszenia ADMA, czcicieli NMP WW, ofiarodawców oraz osób pracujących przy kościele;
– w następną niedzielę będzie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; w sobotę po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego prowadzone przez Odnowę w Duchu Świętym; zapraszamy parafian, wszystkie wspólnoty oraz tych, którzy pragną doświadczyć mocy Ducha Świętego, a niedzielna Mszy św. o godz. 12.00 będziemy sprawowana za dzieci w Rocznicę I Komunii św.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki NMP WW.
- Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą pomiędzy nabożeństwem a Mszą św. wieczorną prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
- Kończy się czas na Spowiedź wielkanocną, do której zachęcamy tych, którzy jeszcze z niej nie skorzystali.
- W sobotę 23 maja, w Szczecinie w kaplicy Szkół Salezjańskich, dwóch diakonów salezjańskich przyjmie święcenia kapłańskie, a w katedrze w Koszalinie, odbędą się święcenia diakonatu.
- Serdecznie zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę, 31 maja. Rozpocznie się o godz. 11:30 Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana, a zakończy się na Starym Rynku. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało. Szczegóły na plakacie w gablocie.
- Pragnę poinformować, że w czerwcu dysponujemy jeszcze wolnymi intencjami mszalnymi. Zachęcamy do wykorzystania możliwości zamówienia Mszy św. w naszych potrzebach.
- W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe na dachu kościoła i przy kapliczce NMP WW przy ul. Kossaka.
- Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXVI Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki – Wilno. Zapisy rozpoczynają się 15 czerwca br. Szczegółowe informacje na plakacie, na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl.
- Parafia pw. św. Jana Bosko w Pile (ks. Andrzej Marchewka sdb) organizuje 5-cio dniowy wyjazd do CZĘSTOCHOWY, KRAKOWA, ZAKOPANEGO, KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ i WADOWIC w dniach 21.06. – 25.06.2026 r. Biuro podróży jest ze Słupska, dlatego już tu będzie można wsiąść do autokaru. Szczegóły wyjazdu na plakacie na tablicy ogłoszeń.
- Dziękujemy rodzicom dzieci I-wszo komunijnych za posprzątanie świątyni na dzisiejszą liturgię. Przygotowanie kościoła i obejścia przed rocznicą I Komunii św. w sobotę po spowiedzi dzieci godz. 10.30. Zapraszamy zainteresowanych rodziców.
- Na wieczny spoczynek w tym tygodniu odprowadziliśmy śp. Elżbietę Ostrowską, lat 57 i śp. Piotra Markowskiego, lat 61 oboje z ul. Grottgera oraz śp. Henryka Lenarcika, lat 81, z ul. Koszalińskiej. Wieczny odpoczynek…



