NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31 V 2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:
- Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Umacniamy i wyznajemy naszą wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Dziś ks. Adam Żbikowski sdb, o godz. 11.00 odprawi Mszę św. z racji swojego Jubileuszu 20-lecia Święceń Kapłańskich.
- Dziś już po raz ostatni o godz. 19.30 gromadzimy się przy kapliczce NMP Wspomożycielki Wiernych, przy ul. Kossaka, na nabożeństwie majowym, a od poniedziałku o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
- W następną niedzielę po Sumie będzie zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca, a po Mszach św. zbiórka do puszek ofiar na „chleb św. Antoniego”, czyli pomoc najbardziej potrzebującym.
- W liturgii Kościoła w tym tygodniu czcimy:
- w poniedziałek – św. Justyna, męczennika; tego dnia pamiętajmy o dzieciach z okazji Dnia Dziecka;
- w środę – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
- w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
5. Stałe intencje mszalne i wydarzenia w tym tygodniu:
- w poniedziałek rano Msza św. wypominkowa za zmarłych;
- we wtorek wieczorem o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Odnowy w Duchu Świętym; zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które poprowadzi ks. Krzysztof Witwicki; zapraszamy już o godz. 18.00 na nabożeństwo czerwcowe, później Msza Św. i modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne;
- w środę wieczorem w intencji członków Żywego Różańca;
- w czwartek – I czwartek miesiąca, o godz. 11.00 Msza św. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla kapłanów, o nowe powołania kapłańskie oraz za LSO;
- w piątek – I piątek miesiąca, rano od godz. 9.00 księża udadzą się do chorych; spowiedź św. na wszystkich Mszach św., a wieczorem już od godz. 18.00; wieczorna Msza św. za Caritas i czcicieli Bożego Miłosierdzia, wraz z udziałem kandydatów do bierzmowania; po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania;
- w sobotę – I sobota miesiąca, o godz. 7.30 Msza św. w intencji OJCZYZNY i czcicieli Niepokalane Serce NMP, o godz. 9.00 – w intencji Wojowników Maryi, ich rodzin, wspólnot tworzących Męski Różaniec – Słupsk oraz kapłanów pracujących w naszej parafii, po tej Mszy św. wraz z Wojownikami Maryi zapraszamy na Męski Różaniec;
- w przyszłą niedzielę – przeżywamy Święto Dziękczynienia na godz. 11.00 zapraszamy rodziców kl. II na Mszę św., a po niej na spotkanie organizacyjne dotyczące I Komunii św. w przyszłym roku.
- W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – czyli BOŻE CIAŁO. Z Chrystusem Eucharystycznym – wyjdziemy w procesji na ulice naszego Osiedla. Chrystus chce błogosławić nam, naszym domom, całej naszej Parafii i Ojczyźnie. Zadbajmy o czystość serca przez spowiedź świętą, a udział w procesji niech będzie autentycznym i szczerym wyznaniem wiary, niech będzie świadectwem tego, że wierzymy w Boga żywego i że jest On prawdziwie obecny w naszym życiu. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. w Boże Ciało: o godz. 8.00, 9.30 i 18.30; o godz. 11.00 – Msza św. centralna z nabożeństwem czerwcowym i procesją do 4 ołtarzy. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału we Mszy św. i procesji.
- Procesja przejdzie tradycyjnie ulicami: Grottgera, Koszalińską, Braci Gierymskich, Kossaka i Grottgera powróci na plac kościelny, gdzie odśpiewamy Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przygotowanie ołtarzy według tradycji z poprzednich lat. Gorąco prosimy, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie tych ołtarzy. Prosimy też o wystrój domów i okien – zwłaszcza na trasie procesji.
- Bardzo prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego, odświeżenie i przystrojenie chorągwi, sztandarów do niesienia oraz kapliczek MB Pielgrzymującej. Prosimy o zaangażowanie w sypanie kwiatków – zwłaszcza dziewczynki po I Komunii oraz rocznicowe, a chłopców do niesienia wielkiego różańca i feretronów. Kto ma w ogródku opadające kwiaty, prosimy przynosić je na plebanię lub do kościoła dla dzieci do sypania podczas procesji. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek we wtorek o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.
- Zapraszamy na OKTAWĘ Bożego Ciała – od piątku przez cały tydzień na zakończenie Nabożeństw czerwcowych będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, a po niej Msza św.
- Bp Krzysztof Zadarko udziela dyspensy na piątek 05 czerwca 2026 r., po Bożym Ciele dla mieszkańców i przebywających na terenie naszej diecezji – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- W Sobotę 6 czerwca 2026 r. w Krakowie odbędzie się beatyfikacja 9 Kapłanów Salezjańskich – Męczenników – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- Bp Krzysztof Zadarko zaprasza na coroczną Diecezjalną Pielgrzymkę Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej na Górę Chełmską w Koszalinie sobotę 06 czerwca 2026 r. – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- Serdecznie zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się dziś, 31 maja. Rozpocznie się o godz. 11:30 Mszą św. w kościele pw. św. Maksymiliana, a zakończy się na Starym Rynku. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało. Szczegóły na plakacie w gablocie.
- W pierwszym tygodniu wakacji 29.06. – 03.07.2026 r. w naszej Parafii będą półkolonie dla dzieci. Informacje na plakatach, a zgłoszenia przyjmuje ks. Adam.
- Z racji Niedzieli – Święta Dziękczynienia odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
- Zapraszamy na III Białogardzkie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Iskra Ducha! Ogień wiary!”, które odbędzie się 27 czerwca w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie. Więcej informacji na plakacie i na stronie koszalin.odnowa.org.
- Zapraszamy na jednodniowe Rekolekcje, które odbędą się 16 lipca 2026 r., od godz. 11.00 w parafii pw. Chrystusa Króla w Lubnie k. Wałcza, a poprowadzi je ks. John Bashobora z Ugany – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- Dziękujemy za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła gorliwych parafian i parafianki, w tym tygodniu wyjątkowo w środę, od godz. 9.30.




